Kaip taisyklingai pjauti su trimeriu?

0
3303
trimerio nuoma

Šiltasis metų laikas neatsiejamas nuo aktyvesnio buvimo sode, darbų, kurie, naudojant šiuolaikinę sodo techniką ir specialius įrankius – tikras malonumas. Viena iš tokių beveik kasdien naudojamų įrangų, kuri padeda išlaikyti gražią bei prižiūrėtą veją – trimeriai. Kadangi jie reikalingi tik kelis mėnesius per metus – trimerio nuoma tampa kur kas patogesne alternatyva leidžiančia neinvestavus didelių sumų gauti profesionalumą.

Trimerių nuoma Kaune suteikia galimybę ne tik tinkamai prižiūrėti savo sodo bei daržo veją, tačiau tuo pačiu užsitikrinti lengvą, greitą bei pigų darbą. Dažniausiai pasirenkami puikiai visame pasaulyje pripažinti ir mažai energijos reikalaujantys SHTIL bei HUSQVARNA trimeriai, kurių sinonimas – kokybė.

Tiesa, vien tik geras trimeris negarantuoja, kad darbai bus atliekami puikiai. Skirtingas reljefas reikalauja žinių – kaip jį prižiūrėti.

Esminis pjovimo trimeriu principas. Net ir pirmą kartą į rankas paėmus šią įrangą dažniausiai nekyla jokių klausimų. Ji – lengva, naudojimas paprastas, kai kurie tikina, kad pjovimas tampa tarsi žaidimu. Pjovimo metu įranga sukasi prieš laikrodžio rodyklę, todėl rekomenduojama pjovimo kryptį pasirinkti iš dešinės pusės į kairę. Tokiu atveju šviežiai nupjauta veja gulsis ant jau nupjauto ploto. Tokiu atveju baigus darbus nebūtina jos surinkti, grėbti. Jeigu veja nedidelė – jau po poros dienų ji išdžius. Žinoma, bendrai išvaizda palaikyti naudinga šieną nugrėbti.

Anksčiau paminėtas patarimas rekomenduojamas tokiu atveju, kai reikia nupjauti trumpą žolę. Štai kai pjausite ilgesnę – rekomenduojame pjauti dvejomis kryptimis. Pirmiausia judesiu į dešinę nupjausite žolės pagrindą, 2/3 vejos. Antro judesio metu kuomet sugrįžtama į kairę – pašalinama likusi veja. Taip pavyksta ne tik nupjauti lygiai, tačiau ir veja gulasi į tą pusę, kur jau  nupjauta.

Didelių erdvių pjovimas. Nors trimeriai nėra sunkūs, visgi, kai reikia pjauti ypač didelius plotus – naudinga visą erdvę suskirstyti kvadratais, kad taip pavyktų sistemingai ne tik pjauti, tačiau ir pasirūpinti, kad nupjauta žolė kristų į vieną ir tą pačią pusę. Tokiu atveju net ir nupjovus žolę ir palikus ją ant vejos – rezultatas bus gražus, nebūtina jos surinkti. Juolab, kai erdvės suskirstytos kvadratais, atrodys, kad pjovimas yra greitesnis. Pjovimo metu procesas turi vykti nuo kvadrato šonų link centro taip po truputį mažinant erdves.

Žolės pjovimas ant šlaito. Žolės šalinimas ant šlaito – kiek sudėtingesnis, tad norint, jog nepavargtų rankos – rekomenduojame pasirinkti lengvesnius, tačiau galingus trimerius, pavyzdžiui, HUSQVARNA. Geriausia pjauti naudojant juostų principą pradedant nuo šlaito apačios ir judant link viršaus. Pirmiausia – šlaito apačia ir ji pjaunama horizontalia linija. Baigus – kartojama palipus kiek aukščiau. Tokiu atveju nupjauta žolė visada kris ant jau nupjautos vejos.

Sudėtingų vietų pjovimas. Nors trimeriai labai puikiai pasitarnauja tada, kai reikia nupjauti didelius plotus, visgi, dažniausiai pasirenkami todėl, kad su žoliapjovėmis nepavyksta pasiekti sudėtingų vietų, pavyzdžiui, aplink augalus, objektus, pastatus. Pjovimo metu labai svarbu nepažeisti augalo šakų bei šaknų. Pirmiausia reikia sutvarkyti plotą aplink augalą, o tik paskui platesniu diametru visą veją. Įgudusiai rankai apipjauti augalus nėra sudėtinga, tačiau jeigu tai darote pirmą kartą – naudokite specialias medžių apsaugas, kurios padeda patraukti šakas ir taip su trimeriu beveik pasiekti medžio kamieną jo nesužeidžiant. Viskas kur kas paprasčiau nei skamba, o kartą pabandžius  antras kartas bus kur kas paprastesnis.

Trimerių nuoma Kaune suteikia galimybes be didelių investicijų bei pastangų tinkamai pasirūpinti savo veja. Ne tik tokiu atveju, kai reikia nupjauti didelius vejos plotus, tačiau ypač tada, kai pjaunate nuo šlaito arba labai augalingas vietas. Nors trimeriai nėra labai lepūs, visgi, priežiūros jiems reikia. Kad netektų investuoti savo pinigų – kur kas paprasčiau išsinuomoti, kadangi tikrai gausite puikiai veikiantį trimerį pagal Jūsų poreikius.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3.1 / 5. Įvertinimų skaičius: 17

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia