Kada reikia gaminti iš recepto, o kada galima ir paimprovizuoti?

0
977
išbandyti receptai

Maistas – gyvenimo šaltinis. Kol vieni valgo, kad gautų energijos, kiti gyvena, kad galėtų gardžiuotis pačiais skaniausiais patiekalais. O šiuo metu gauti net ir pačius įmantriausius prieskonius nėra sudėtinga. Svarbiausia apgalvoti ko norite, išdrįsti gaminti ir siekti, žinoma, bei pasinaudoti internetu, kadangi čia patarimų – daugiau nei reikia.

Išbandyti receptai, kurie pateikiami internete – pats paprasčiausias būdas rasti patikrintus receptus. Žinoma, visų mūsų gebėjimai nėra vienodi ir tai kas tinka vienam, kitam gali visiškai netikti. Tačiau bandyti verta, kadangi tik tokiu atveju pavyks atrasti patiekalų magijos skonį.

Ieškome pavyzdžių internete ir sekame nurodymais

Receptai su nuotraukomis padeda įsivaizduoti, ko reikia tikėtis ir tuo pačiu įvertinti, ar Jums pavyko pačiam teisingai atlikti visus gaminimo žingsnelius. Apskritai, sudėtingi receptai reikalauja detalumo, tad pirmą kartą gaminant konkretų patiekalą būtinai reikia detaliai sekti visais nurodymais, kadangi tai galimybė gauti tokį patiekalą, koks buvo nuotraukoje. Improvizacija dažniausiai prasideda tada, kai konkretus patiekalas yra pagamintas bent jau 50-šimt kartų ir akivaizdu, kodėl vieni produktai derinami su kitais ir kokius skonius tai pavyksta pasiekti. Taigi, gaminimo pradžioje svarbu sekti nurodymus, kadangi tik tokiu atveju pavyks susidėlioti patiekalo pagrindą. O vėliau jau galima pasitelkti fantaziją ir kurti naujus receptus, kurie vėliau taip pat gali būti keliami į internetą, kur kiti žmonės gali jais naudotis.

Kai valgyti „kudai“?

Nors vis mėgstame maistą, tačiau kartais tenka mažinti jo normas, kadangi per dažnas ir per riebus maistas labai kenkia mūsų kūnui. Deja, ne tik išvaizdai, tačiau ir organizmui, tad mažai kaloringi receptai šiuo metu yra „ant bangos“. Pradėjus ieškoti receptų internete pamatysite jų labai daug. Ir tai nuostabu, kadangi be jokio vargo pavyks mažinti apimtis ir tuo pačiu skaniai maitintis. Tiesa, visus šiuos receptus vienija kelios paprastos taisyklės. Trumpai jas aptarsime ir tai galbūt padės sumažinti laiko investicijas ieškant tinkamiausio recepto.

  • Pirmiausia reikia vengti mėsiškų riebalų, kadangi būtent jie – kaloringiausi. Naudokite augalinės kilmės riebalus. Apskritai, mažinkite mėsos kiekį. Juk galima rasti tiek daug nuostabaus skonio vegetariškų patiekalų.
  • Taip pat dažniausiai rekomenduojama mažinti ir prieskonių skaičių. Sakysite, kad be prieskonių nebus skanu? Pradžioje gali kiek trukti, todėl staigiai nesutraukite. Žingsnis po žingsnio dėkite vis mažiau druskos.
  • Taip pat verta valgyti tokius patiekalus, kuriuose yra labai nekaloringų maisto produktų. Agurkai, cukinijos, morkos, arbūzai ir kiti panašūs produktai gali būti valgomi dideliais kiekiais – jie netukins.
  • Galiausiai – baltyminis maistas. Jis virškinamas bene lengviausiai. Ir nors būtent angliavandeniai duoda energijos, tačiau baltyminis leis greičiau sukūsti.

Internete pateikiami kitų žmonių išbandyti receptai leis ne tik pamatyti ingridientus, tačiau labai dažnai ir susipažinti su kilokalorijų skaičiumi. Tai puikus būdas įvertinti, kiek suvartosite kalorijų ir kiek konkrečią dieną galite valgyti.

Kur ieškoti receptų?

Geriausias ir paprasčiausias būdas susirasi kuo daugiau konkrečių receptų, kurie gali derėti, sakykime, konkrečiu produktu – internetas. Ypač turėtų būti vertinami puslapiai, kuriuose receptus pateikia patys žmonės, o ne kulinarai, kuriems bene visi patiekalai atrodo pagaminami labai paprastai. Būtent su kulinarija nieko bendro neturinčių žmonių patirtys turėtų būti labiausiai vertinamos. O kuo daugiau gaminsite, kuo daugiau neatrastų receptų išbandysite – tuo greičiau Jūsų kulinariniai gebėjimai tobulės ir gaminimas bus nebe darbas, tačiau malonumas.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 1 / 5. Įvertinimų skaičius: 1

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia