Edukaciniai žaislai – vaikui, kuris tobulėja

Nors šiuolaikiniai tėveliai tikrai labai stengiasi ir perka išties daug pačių įvairiausių žaislų, problema, kad daugelis tų žaisliukų yra nenaudingi. Sakysite, kad žaislai ir neturi būti naudingi, jie turi būti smagūs? Tai nėra visiškai tiesa, kadangi vaikai per žaislus pažįsta pasaulį ir būtent tas priemones, kuriomis jie tyrinėja, suteikiame mes patys. Taigi, labai svarbu aprūpinti tokiais žaisliukais, kurie lavina vaiką, padeda jam atrasti ir pamatyti kuo daugiau, tuo pačiu, racionaliai mąstyti. Edukaciniai žaislai yra labai įvairūs, tačiau bet kuriuo atveju tai puiki galimybė išmokyti, ugdyti, skatinti.

Žaislai, kurie neturi jokių instrukcijų

Nors dar pačioje vaikystėje labai svarbu vaikučius mokytis dirbti ir žaisti sistemingai, visgi, dažniausiai mažieji renkasi tokius žaisliukus, kurie neturi jokių instrukcijų ir padeda pagauti momento žavesį. Šiuo metu ypač mėgstami lavinantys žaidimai, kurie suteikia galimybę plačiai išvysti savo fantaziją, kadangi paprasčiausiai jie neturi jokių instrukcijų ir pats vaikas gali nuspręsti, kas ir kaip. Tokio tipo žaidimai ypač naudingi vaikučiams, kadangi jie padeda atrasti naujus dalykus. Svarbiausia, kad jie skatina ieškoti naujų dalykų. Lavinantys žaislai skirti ne tik maloniam laiko leidimui, tačiau tuo pačiu ir atradimams, kurie gali padėti pamatyti, o pamačius – džiaugtis. Juolab, kai vaikas pats atranda kažką naujo – tas atradimo džiaugsmas būna kur kas smagesnis ir dažniausiai skatina vėliau dėti kur kas daugiau  laiko investicijų, kad pavyktų vėlgi rasti kažką naujo.

Žaidimai su tėveliais

Edukaciniai žaidimai gali būti labai skirtingi ir kol vienu atveju vaikai gali žaisti vieni, kitu atveju žaidimus dažniausiai rekomenduojame išbandyti kartu su tėveliais. Šiuo atveju reikia įvertinti tai, kad tėveliai neturėtų būti nelaimingi ir parodyti vaikui, kad turi kur kas svarbesnių darbelių nei žaidimas su jais. Jeigu žinote, kad Jūsų laiko sąnaudos yra labai ribotos ir didelė tikimybė, kad paprasčiausiai neturėsite laiko žaisti – tokiu atveju rekomenduojame įsigyti tokius žaisliukus su kuriais vaikas gali žaisti vienas. Žinoma, viskas priklauso ir nuo amžiaus. Tad būtinai pirkite tokius žaisliukus, kurie pritaikyti konkretaus vaiko amžiui. Ypač tokiu atveju, kai esate tikras, kad vaikas turės žaisti vienas. Tuomet jis turi suprasti kaip naudotis daiktu, kurį gavo.

Koks žaislas yra edukacinis?

Šiuo metu žaislų pasirinkimas toks platus, kad natūralu, jog kyla klausimas – kurie žaislai tikrai edukaciniai. Pateiksime kelis paprastus patarimus. Juolab, pasitikėkite prekybos vietomis, kurios turi sistemingai suskirsčiusios žaisliukus pagal tematiką. Žaislai būna rekomenduoti pediatrų, tad tikrai gausite tokį variantą, kuris lavins puikiai tiks bei patiks.

  • Edukaciniai žaislai yra kokybiški  ir labai tvirti, kadangi vaikas norėdamas atrasti jų paskirtį dažniausiai imasi radikalių priemonių. Labai mėgstami tie, kurie pagaminti iš medžio, kadangi yra ypač tvirti, nėra baisu, kai viska juos deda į burną, yra labai malonūs rankoms.
  • Kūdikiams skirti edukaciniai žaislai dažniausiai yra dideli ir ryškūs. Paaugusiems vaikučiams lavinantys žaidimai taip pat dažniausiai būna ryškesni ir traukiantys akis. Paprasčiausiai jie skatina susidomėjimą, o pastarasis – įsitraukimą.
  • Suprantama, kad lavinantys žaislai ugdo kažkokius tam tikrus įgūdžius. Tiek nuo prisilietimo ir bandymo žaislą paimti į rankas, iki atminties lavinimo bei bandymo rasti strategiją. Viskas priklauso nuo vaiko amžiaus ir tuo pačiu pasirinkti žaisliuko.

Suteikite progą vaikui tobulėti ir pačiam atrasti naujus dalykus. Geriausios priemonės – žaislai, kadangi jie lavina, skatina, siūlo.

Palikti atsakymą

Please enter your comment!
Please enter your name here