Kaip užsiauginti pupelių daigų?

0
1751
pupelių daigai

Pupelių daigus galima labai lengvai užsiauginti net ir mažiausiose erdvėse. Jie auga greitai, yra labai skanūs bei savo sudėtyje turi daug vitamino A, C ir baltymų. Juos užsiauginti yra labai paprasta, todėl jie puikiai tinka pradedantiesiems. Matyti kaip tavo darbas atsiperka ir savo darbo vaisiumi skanauti vos po trijų savaičių gali būti labai motyvuojanti patirtis.

Be to, pupelių daigus galima auginti ir tamsesnėse vietose (jiems tereikia poros valandų saulės šviesos per parą) arba žiemos laikotarpiu. Tiesiog pastatykite juos šalia šviesios namų lango ir tiek.

Žemiau pateikiame kelis žingsnius, kurie parodys kaip reikia užsiauginti pupelių daigų namų sąlygomis.

1. Išmirkykite pupeles

Palikite pupeles vandenyje bent 24 valandas (paprastos džiovintosios pupelės tiks kuo puikiausiai).

Po 24 valandų pupelės turėtų būti gerokai padidėjusios ir atrodyti kur kas gyviau! Dabar jos yra paruoštos sėjimui.

išmirkyti pupeles

2. Pasirinkite konteinerį

Pasirinkite konteinerį/indą/dėžę, kurioje pasėsite pupeles. Jis turėtų būti 6-9 cm gylio. Paprasta vaisių dėžutė tiks kuo puikiausiai – tiesiog įsitikinkite, kad dugne yra skylių pro kurias galėtų išbėgti vanduo. Tinkamų konteinerių tikrai rasite ir eilinėje sodo reikmenų parduotuvėje.

konteineris pupelių daigams

3. Kompostas ir vanduo

Pirmiausia užpildykite konteinerį kompostu ir viršuje palikti apie 2 cm laisvos vietos. Nors visada patartina naudoti aukščiausios kokybės kompostą, tačiau pupelių daigai yra labai neišrankūs ir kuo puikiausiai auga bet kokiame komposte. Tuomet kompostą negailėdami apliekite vandeniu.

4. Sėjimas

Paberkite pupeles ant komposto paviršiaus. Galite drąsiai berti pupeles taip, kad tarp jų būtų labai nedideli tarpai, nors rekomenduojama palikti pupos dydžio tarpą tarp kiekvienos iš jų. Didesnius tarpus reikėtų palikti tuo atveju, jei norėtumėte auginti pačius pupų krūmus, tačiau pupų daigai puikiai užauga ir nepaliekant didelių tarpų.

pasėtos pupelės

5. Sodinimas

Pupelių ant paviršiaus palikti nevalia! Uždenkite jas kompostu: jos komposte neturėtų būti giliau nei pupos dydžio gylyje. Dar kartą – bet šį kart kukliau – apliekite pupeles vandeniu.

6. Kasdienis laistymas

Ir tai yra viskas! Dabar jums beliks tik kiekvieną dieną išlaikyti kompostą drėgnu. Karštame ore turėtumėte jį tikrinti kasdien, vėsesniame ore – kas antrą dieną.

augantys pupelių daigai

7. Nuimkite derlių ir mėgaukitės!

Dviejų ar trijų savaičių bėgyje (šaltesniame ore tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau) jūsų daigai jau turėtų būti 9-12 cm aukščio. Dabar jūs galite mėgautis savo pupelių daigais! Nuskinkite kiekvieną daigą nuo pat apatinių lapelių. Kai kurie daigai gali užaugti ir antrą kartą.

Standartinėje dėžėje, pavaizduotoje iliustracijose aukščiau, jūs galite užsiauginti apie ketvirtį kilogramų daigų!

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia