Kaip greitai ir lengvai užsiauginti salotų daiginių?

0
1140
Salotų daiginiai

Nėra nieko geriau nei turėti priėjimą prie šviežių ir maistingų salotų, kurios auga praktiškai ant savęs, tiesa?

Jau girdžiu jus sakant „taip, tai būtų šaunu, jei tik tokios salotos egzistuotų…“

Na, tiesa sakant, jos egzistuoja ir jos yra vadinamos daiginiais.

Praktiškai bet koks augalas gali būti auginamas kaip daiginys. Tipiškai nuskinami praėjus apie 8-20 dienų po pasodinimo, daiginiai yra vieni greičiau derlių duodančių pasėlių, kokius jūs kada nors esate auginę savo sode.

Šiandien mes auginsime salotų daiginius, kurie yra vieni paprasčiausiai auginamų daiginių, todėl kuo puikiai tinka pradedantiesiems.

Medžiagos

Prieš pradedant analizuoti kokių medžiagų mums reikės auginant salotų daiginius, turėkite omenyje, kad tai yra viso labo rekomendacijos, kad auginimas būtų kuo sklandesnis. Jūs neabejotinai galite surasti visas šias medžiagas besimėtančias namie, bet jūs taip pat galite investuoti į būtiną įrangą. Vienaip ar kitaip, štai ką rekomenduojame turėti su savimi:

  • Daiginių sėklos;
  • 10×20 augalams auginti skirtų lovelių;
  • 50/50 organiško dirvožemio ir kokoso palmės pluošto mišinio;
  • 4′ T5 CFL auginimo šviesos, jei auginama patalpoje;
  • Purkštukas.

Sodinimas

Jūsų pirmoji užduotis yra tinkamai paruošti lovelius. Kuo atidžiau paruošite lovelius, tuo daugiau problemų išvengsite ateityje auginant daiginius. Patartina pirmiausia įpilti keturis podelius vandens ant lovelio dugno ir tik po to įpilti dirvožemio mišinio. Kuo lygesnis paviršius – tuo geriau!

Salotų daiginių dirvos paruošimas

Auginant salotų daiginius patartina naudoti apie 30 gramų sėklų, kurias reikėtų tolygiai paskleisti dirvožemio paviršiumi. Sėklas paskleisti galite naudoti paprasčiausią stiklinę, bet svarbu įsitikinti, kad jos yra paskleidžiamos tolygiai, nes priešingu atveju, esant per didelei sėklų koncentracijai vienoje vietoje, galite susilaukti labai kuklaus derliaus.

Salotų daiginių sėjimas

Po to, kai paskleisite visas sėklas, apipurkškite jas vandeniu ir uždenkite (patartina naudoti tokio paties tipo lovelį). Palikite viską šiltoje, tamsioje vietoje vienai ar dviem dienom, apipurškiant vandeniui kartą ar du per dieną pagal poreikį. Būtinai kasdien tikrinkite lovelius dėl jose galinčių atsirasti pelėsių, kurie yra viena didžiausių problemų auginant daiginius.

Auginimas

Po poros dienų sėklos jau turėtų būti sudygusios. Tęskite jų purškimą vandeniu dar 2-4 dienas ir auginkite visiškoje tamsoje. Šis periodas yra itin svarbus, kad išauginti daiginius iki tinkamo aukščio prieš atidengiant juos šviesai.

Jei jūs jaudinatės, kad jūsų salotos atrodo per daug geltonos… nesijaudinkite! Atminkite, kad tai saulės šviesa paverčia augalo lapus žaliai, nes tik nuo jos priklauso fotosintezė.

Salotų daiginių auginimas

Po 4 dienų galite nuimti lovelių uždangą ir suteikti savo augalams šviesos. Šiuos daiginius galite auginti tiek viduje, tiek lauke, tačiau patartina auginti kambaryje, nes tokiu būdu galėsite kontroliuoti tikslų kiekį šviesos, kurios gauna jūsų daiginiai. Jie pažaliuos po 36 valandų ir toliau augs bei taps maistingesniais.

Salotų daiginys

Jūs žinosite, kad galite nuimti derlių, kuomet pamatysite pirmus tikrų salotų lapų požymių. Pirmieji pasirodę lapai neatrodys kaip normalūs salotų lapai, nes jie bus sėklos lapai, susiformavę dar pačioje sėkloje.

Galite nuimti derlių kuomet pastebite pirmuosius tikrų salotos lapų požymius arba galite dar šiek tiek palaukti ir leisti jiems dar šiek tiek paaugti.

Derliaus nuėmimas

Salotų daiginių lapelių skynimas

Yra daug skirtingų būdų, kaip galima nurinkti derlių iš jūsų lovelių su daiginiais. Galima naudoti peilį, galima naudoti žirkles ar net specializuotą derliaus nuėmimo techniką.

Kad ir kokį būdą jūs pasirinksite, būkite tikti, kad neištraukiate viso daigelio su šaknimis. Taip pat patartina palikti šiek tiek daugiau nei centimetrą stiebo tam, kad būtumėte tikri, kad kartu su lapeliais nepaimate ir pačių sėklų ar žemių. Tokiu atveju jums nereikės nuplauti savo nuskinto derliaus, nes plovimas šiek tiek sužaloja nuskintus daiginių lapelius ir sutrumpina jų galiojimą apie 30%.

Salotų daiginių derlius

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia