6 nuolatos ataugančios daržovės

0
1214
8 nuolatos ataugančios daržovės

Dauguma iš mūsų auginame bent vieną iš žemiau pateiktų daržovių. Tačiau galiu lažintis, kad tikrai nežinojote, jog kiekvieną iš jų galite (at)auginti vėl ir vėl! Tai turėtų patikti tiems, kurie mėgaujasi sodininkyste dėl tokių ypatingų augalų gyvenimo ciklų. Pasitikrinkite, kiek iš jų esate auginę jūs?

Taigi, šis nemirtingų augalų sąrašas atrodo šitaip:

Bazilikas

Bazilikas

Tai, kad bazilikai yra atauganti daržovė yra puiki žinia visiems virtuvės šefams: juk jį galima panaudoti tiek daug skirtingų būdų! Jį galite naudoti gaminant pesto padažą ar tiesiog kaip prieskonį ar sezoninį papuošimą.

Kaip: Nuskinkite baziliko lapelį su 7-10 cm ilgio stiebeliais ir pamerkite. Pamerktus bazilikus pastatykite prie lango, kad jie sugertų tiesioginius saulės spindulius. Kuomet šaknys užaugs iki daugmaž 5 cm ilgio, pasodinkite šiuos augalėlius į nedidelius vazonėlius ir netrukus vėl galėsite mėgautis bazilikais!

Morkos

Morkos

Tai nustebino ir mus: mes net neįsivaizdavome, kad morkos yra atauganti daržovė.

Kaip: Įmerkite morkas į indą su šiek tiek vandens ir pastatykite indą gerai apšviestoje erdvėje arba tiesiog padėkite jį ant palangės. Netrukus galėsite mėgautis ant morkų augančias žalumynais.

Salieras

Salieras

Kaip: Nupjaukite apatinę saliero dalį ir pamerkite ją į šiltą vandenį bei pastatykite šiltoje vietoje su tiesioginiais saulės spinduliais. Kai saliero lapai pradės augti ir storėti, pasodinkite salierą.

Kalendra

Kalendra

Kaip: Kalendros koteliai augs, jei juos pamerksite vandenyje. Kuomet kotelio šaknys pasidarys pakankamai ilgos, pasodinkite jį vazone ir pastatykite gerai apšviestoje vietoje. Už keleto mėnesių jūs jau turėsite pilnai užaugusią kalendrą.

Česnakas

Česnakas

Kaip: Kai česnakai pradeda auginti atžalas, jūs galite juos įmerkti į stiklinę su vandeniu: tai labai greit leis jums mėgautis česnako atžalomis, kurios turi kur kas švelnesnį skonį nei pats česnakas bei gali būti puikus prieskonis salotoms, makaronams ir kitiems patiekalams.

Laiškiniai svogūnai

Laiškiniai svogūnai

Kaip: Jūs galite atauginti laiškinius svogūnus tiesiog pamerkdami šaknis kartu su 2-3 cm ilgio stiebu ir palikdami indą gerai apšviestoje patalpoje. Netrukus jūs vėl galėsite mėgautis svogūnų laiškais!

Taigi, štai yra visos šešios daržovės, kurias galite atauginti vėl ir vėl. Tai turėtų sutaupyti jums laiko, nes atauginti daržoves yra daug paprasčiau nei auginti jas kiekvieną sezoną nuo nulio. Teoriškai, jei tinkamai pasirūpintumėte augalu, jį galėtumėte naudoti ištisus metus!

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Įvertinimų skaičius: 3

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia