Raudonieji gūžiniai kopūstai

0
1041
Raudonasis gūžinis kopūstas

Raudonieji gūžiniai kopūstai daugiausiai vartojami salotoms—švieži arba konservuoti (marinuoti).

Tinkamiausios veislės: ‘Kamenaja golovka 447’ (vegetacija trunka 135—145 d.), ‘Michniovskaja’ (140—150 d.), ‘Hako 741’ (155—165 d.), ‘Zenit’ (170—180 d.).

Raudonieji gūžiniai kaip ir žiediniai kopūstai yra labai reiklūs dirvai, geriausiai auga vidutinio sunkumo dirvose. Menkai patręštose dirvose gūželės esti smulkios.

Sėjos ir sodinimo laikas priklauso nuo derliaus paskirties. Ankstyvam derliui, gauti į inspektus ar po polietileninės plėvelės priedangomis balandžio pradžioje sėjama ankstyvesnė veislė ‘Kamenaja golovka 447’. Vartojimui rudenį bei žiemą auginama veislė ”Hako 741′, nes jos gūžės geriau laikosi. Pasėjus į šaltą daigyną balandžio pabaigoje ir išsodinus birželio pradžioje, šios veislės gūžės suauga iki rudens.

Raudonieji gūžiniai kopūstai sodinami ‘ kiek tankiau (40×40 ir 50×50 cm). nes jų skrotelės būna smulkesnės negu baltųjų gūžinių. Raudonųjų gūžinių kopūstų priežiūra nesiskiria nuo’baltųjų gūžinių kopūstų priežiūros.

Raudonieji gūžiniai kopūstai yra laikomi panašiai kaip baltieji. Nuimami prieš pat užšąlant (svarbu, kad nepašaltų). Žiemą šie kopūstai geriausiai išsilaiko išrauti su šaknimis ir prikasti į drėgną žemę ar smėlį. Prikasus laistyti nereikia. .Galima laikyti ir nupjautas gūžes, sudėjus į dėžes ar ant lentynų bei grindų— nedideliais kampeliais. Temperatūra rūsyje 2—3C.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia