Ridikai – sodinimas, auginimas ir priežiūra

0
1365
Ridikai - sodinimas, auginimas ir priežiūra

Dirva

Ridikai geriausiai auga puveningoje’ nerūgščioje priemolio dirvoje ir sukultūrintame durpyne. Ridikų nereikia tręšti šviežiu mėšlu. Jie auginami po mėšlu tręštų daržovių. Tręšiami tik mineralinėmis trąšomis (į 10 m2 beriama 600 g superfosfato. 300 g kalio chlorido ir 300 g amonio salietros). Dirva turi būti puri ir ne per sausa. Sausoje supuolusioje dirvoje šakniavaisiai išauga kieti, aštraus skonio.

Sėja

Ridikai sėjami keliais terminais: vasarinės veislės anksti—balandžio—gegužės mėn. vartoti vasarą, žieminės—birželio pabaigoje—liepos pradžioje. Jos vartojamos rudenį ir žiemą. Sėjama eilėmis 30—35 cm atstumais arba 2-jų eilių juostomis (50—60 cm tarp juostų, 20 cm tarp eilių). Į 10 m2 išsėjama apie 20 g sėklų.

Priežiūra

Sudygusius ridikus reikia retinti: vasarines (ankstyvąsias) veisles 6—8 cm, žiemines (vėlyvąsias) —10—15 cm atstumais. Sudygę ridikai reguliariai ir gausiai laistomi. Jei prieš sėją nebuvo išbertos azoto trąšos, ridikai salietruojami 2—3 lapelių fazės. Trąšos įterpiamos kauptuku. Dirva visą laiką palaikoma puri.

Derliaus nuėmimas

Žieminius ridikus reikia nuimti laiku: nenukasti per anksti, bet ir neapšaldyti. Ir vienu, ir kitu atveju ridikai blogai laikysis. Geriausiai juos kasti sausu oru. Svarbu nepažeisti šakniavaisių. Lapus geriau nusukti, o ne nupjauti. Išlaikyti ridikus galima kaupuose ir rūsiuose. Rūsiuose turi būti vėsu, bet ne per šalta. Tinkamiausia temperatūra 2—30C šilumos.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 4

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia