Orchidėjos – priežiūra ir persodinimas

0
3464
Ochidėjos

Orchidėjos — daugiausia rūšių turinti augalų šeima pasaulyje. Žinoma apie 20 000 laukinių ir 70 000 išvestų rūšių. Labai gausus spalvų pasirinkimas, žavūs ir egzotiški žiedai. Orchidėjos gražios, įmantrios, užburiančios, prabangios ir elegantiškos.

Madingi augalai su SK vazonais

Modernūs ar klasikiniai SK vazonai šiuos augalus padės ilgam išlaikyti įspūdingus. Pabrėžkite šį elegantišką grožį — rinkitės aukštus SK vazonus. Jie suteiks stulbinamo lengvumo.

Dėl viduje esančio laiptelio orchidėjų šaknys bus apsaugotos nuo per didelės drėgmės ir nuo vandens pertekliaus.

Orchidėjų žemė

Atogrąžų orchidėjos savo gimtinėje dažniausiai auga ant aukštų medžių šakų. Joms nepatinka įprasta žemė, todėl reikia specialios, tokios kaip orchidėjų substratas COMPO SANA.

Substrato sudėtyje yra pušų kankorėžių dalelių, perlito, durpių pluošto dalelių, kad šaknys gautų pakankamai oro ir vanduo nesuklijuotų žemės. Substratas šaknų srityje veikia kaip drenažas.

Nesusidaro drėgmės perteklius ir šaknys apsaugomos nuo puvimo. Substrate esančios ilgo poveikio trąšos net kelioms savaitėms augalams teikia naudingas mitybinės medžiagas.

Laistymas ir tręšimas

Orchidėjoms nepatinka kietas vandentiekio vanduo, todėl prieš laistant vandenį reikia suminkštinti. Tręšti galima COMPO orchidėjų trąšomis. Tai specialios skystos mineralinės trąšos, kurių sudėtyje esantys guano ir jūrų dumblių ekstraktai, mikroelementai bei stimuliuojamosios medžiagos užtikrina žiedyno susiformavimą ir skatina ilgalaikį žydėjimą.

Lapų priežiūra

Orchidėjos mėgsta drėgną orą. COMPO purškiklis orchidėjų lapams, tai priemonė, kuri drėkina orchidėją per lapus ir suteikia idealią išvaizdą, ant lapų nepaliekant kalkių nuosėdų. Ypač švelniai veikia priemonės sudėtyje esantis azotas.

Vieta

Orchidėjoms reikia daug šviežio oro, tačiau skersvėjai joms nepatinka. Ideali vieta — palangė. Vasarą jos nepakenčia tiesioginių saulės spindulių. Pageidautina temperatūra — 18—22C.

Ramybės laikas

Norint paskatinti žiedų formavimąsi. žiemą orchidėjas derėtų palikti ramybėje, laikyti vėsiai ir sausai. Šiuo laikotarpiu patartina augalo visai nelaistyti.

Orchidėjų persodinimas

Geriausias laikas persodinti orchidėjas – pavasaris. Augalai persodinimą geriausiai toleruoja tada, kai pradeda leisti naujus ūglius ir išleidžia naujas šaknis. Žydintį augalą galima persodinti tik kritiniu atveju.

  1. Plastikinį vazonėlį lengvai pamaigykite, kad augalo šaknys atliptų nuo sienelių.
  2. Orchidėja išimkite iš vazono. pašalinkite seną žemę, palikite tik tą, kuri gerai prilipusi prie šaknų.
  3. Sudžiūvusias arba supuvusias šaknis nukirpkite.
  4. Pasirinkite didesnį vazoną. kad tilptų visos šaknys ir jos nebūtų suspaustos. Į vazono apačią pripilkite orchidėjų substrato COMPO SANA (truputėlį mažiau nei pusę) ir atsargiai įsukite šaknis. Kitą dalį substrato COMPO SANA berkite taip. kad užpildytumėte vietas tarp šaknų (jeigu reikia. truputį lengvai papurtykite). Vazono apačią pripildykite keramzito. Persodinę 1 ar 2 dienas nelaistykite. Substrate yra svarbių mineralinių medžiagų. tad persodinus 6 savaites augalo nereikia tręšti.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 4.2 / 5. Įvertinimų skaičius: 26

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia