Kaip panaudoti savo sode užaugintus vaisius ir uogas?

0
646
Vaisiai ir uogos

Šiltuoju metų laiku galime paskanauti sode užaugintų vaisių ar uogų, tačiau niekam ne paslaptis, kad jų galiojimo trukmė yra ganėtinai trumpa, todėl naudinga pasvarstyti, kaip būtų galima pratęsti jų galiojimo laiką. Įvairių sprendimų yra ne taip ir mažai, taigi, belieka tik pasiraitoti rankoves ir šiek tiek paplušėti.

Šaldymas

Tai – paprasčiausias būdas pratęsti vaisių ir uogų galiojimo terminą. Šaldyti produktai galioja gerokai ilgiau nei švieži, todėl ir šaltuoju metų laiku galėsite prisiminti įvairius vasaros skonius. Šaldytas uogas ar vaisius galėsite panaudoti kokteilių gamybai, įvairiems kepiniams, desertams, ir t.t. Jei siekiate, kad užšaldyti produktai išliktų ne tik skanūs, bet taip pat ir maistingi, svarbu laikytis kelių pagrindinių taisyklių. Visų pirma, kruopščiai atrinkite šaldomus maisto produktus ir juos nuplaukite. Idealu, jei šaldytuve yra „super fross“ funkciją, nes tuomet produktai užšąla greičiau ir išlaiko daugiau naudingųjų medžiagų. Užšaldytus produktus suberkite į specialias talpas, o norėdami atšildyti venkite staigaus temperatūros pokyčių – pirmiausia atšildomus produktus dėkite į šaldytuvą, ir leiskite palengva atitirpti.

Sulčių spaudimas

Sode dažniausiai auginame kriaušes ir obuolius. Šie vaisiai idealiai tinka sulčių spaudimui, todėl toks sprendimas taip pat gali padėti prailginti kriaušių ir obuolių galiojimo trukmę. Jei sode užauginate daugiau vaisių nei spėjate suvalgyti, jums gali praversti sulčių spaudimo aparatas, kuris padės greitai ir paprastai paruošti skanius ir sveikus gėrimus. Nebijokite eksperimentuoti: obuolius ir kriaušes galite spausti kartu su avietėmis, morkomis, moliūgais, ir t.t. Tikrai atrasite mėgstamiausius savo skonius, kurie jus džiugins kasdien! Jei namų sąlygomis spaustų sulčių neplanuojate konservuoti, jas laikykite stikliniame arba keramikiniame inde (tokias sultis rekomenduojama suvartoti per 24 valandas). Gera žinia yra tai, kad įvairių veislių kriaušės ir obuoliai džiugina ganėtinai ilgą laiką, taigi, jei turėsite galimybę karts nuo karto pasirinkti šviežių vaisių, mėgautis namuose spaustomis sultimis galėsite ganėtinai ilgai.

Konservavimas

Vaisių ir uogų konservavimas – tai vienas populiariausių būdų, padedančių prailginti šių produktų galiojimo trukmę. Uogienės ir džemai puikiai tinka įvairių kepinių ruošimui, desertų pagardinimui, virtinukų ar blynų paskaninimui, ir t.t. Jei šiltuoju metų laiku paruošite konservuotų vaisių ir uogų, žiemos laikotarpiu galėsite mėgautis nuostabaus skonio saldžiais gaminiais, kurie patiks net ir pačiam išrankiausiam smaližiui. Galite paruošti įvairių uogų uogienių, obuolių džemų ar konservuotų kriaušių – nesudėtingų receptų galite rasti iš tiesų nemažai, taigi, tikrai atrasite savo mėgstamiausius.

Vaisių ir uogų džiovinimas

Vaisių ir uogų džiovinimas – taip pat puikus būdas, padedantis prailginti šių maisto produktų galiojimo trukmę. Nors kartais bandoma teisintis, kad džiovinimas reikalauja pernelyg daug laiko ir nemažų pastangų, tačiau viskas vyksta gerokai paprasčiau, jei tam yra naudojama vaisių džiovyklė. Šis nedidelis įrenginys gali būti pritaikomas ne vien tik vaisių ar uogų džiovinimui, bet taip pat ir grybų, mėsos ar žuvies paruošimui. Džiovinti maisto produktai ilgą laiką gali džiuginti puikiu skoniu, taigi, jei norite tinkamai pasiruošti žiemos sezonui, tikrai verta įsigyti ir šį įrenginį, kuris produktų paruošimą pavers gerokai paprastesniu.

Kiek naudingas buvo šis įrašas?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Įvertinimų skaičius: 2

Įrašas dar neįvertintas.

Palikite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia